Automatické převodovky

Repase automatických převodovek

V poslední době se v automobilech začínají objevovat automatické převodovky a v České republice je poměrně rozšířený mýtus, že oprava automatické převodovky je nákladná záležitost. Rádi bychom vás tímto článkem vyvedly z omylu. Automatická převodovka je nejprimitivnější způsob přenosu výkonu vašeho vozu na silnici.

Cena opravy automatické převodovky

Cena se samozřejmě závislána poškození, ale v základě je 99% závad způsobeno pouze nadměrným opotřebením lamel a takováto oprava se i z výměnou oleje a filtru pohybuje maximálně okolo 25000,- včetně práce

Někdo sice může argumentovat že na manuální převodovce se nemůže nic rozbít. ale opak je pravdou. Stačí aby se rozbil synchron a cena opravy přesáhne cenu repase automatické převodovky. Nebo stačí pouze výměna spojkové sady i s dvouhmotnostním setrvačníkem a v tu chvíli už jste už cenou opravy hodně přes 20 000,- , takže další + pro automatickou převodovku .

Při opravách automatických převodovek používáme pouze značkové komponenty značky Sonnax a Transtec a v případě oprav měničů dáváme přednost smluvní belgické firmě z důvodu spolehlivosti a kvality oprav, čož nám nebyla schopna žádná česká firma zaručit.